“Введення в дію е-послуг не тільки звільнить людей від непотрібної бюрократії, але буде сприяти боротьбі з корупцією та зростанню довіри до держави, тобто це дуже важливий проект для нашої молодої держави. В останні місяці ми працюємо вже на турбо-швидкостях, протягом цього часу прийнято 82 нових акту, які покращують підприємницький клімат України і допомагають боротися з корупцією. Естонія отримала подібний досвід при уряді Марта Лаара в 1990-і роки, а радикальні зміни на Україні також вимагають радикальних кроків у справі боротьби з корупцією, побудові системи е-охорони здоров’я та розвитку е-держави “, – пояснив президент України Володимир Зеленський.
На першому етапі співпраця заплановано на три роки, в ході яких будуть проводитися регулярні хакатони і мозкові штурми. До ради ініціативи входять представники Естонії і України. Мета полягає в тому, щоб в рамках робочого, творчого і прямого співробітництва зібрати разом екосистему стартапів, підприємців ІТ-сектора, державних управлінців і президентські поради. Заходи проводитимуться по черзі в Україні та в Естонії, брати участь в них запрошуються експерти своєї справи, а також установи та підприємства. Естонія і Україна мають хороший досвід державних хакатонів по е-управління, що створює хороші передумови для створення загальної цифрової “пісочниці”. Також очікується поява позитивної конкуренції в сфері цифрового суспільства, яка допоможе знаходити нові рішення.
Співпраця двох країн зосередиться, насамперед, на підвищення мобільних і цифрових умінь, щоб зробити е-держава на Україні доступним всюди і для всіх. Обслуговування своїх людей також через мобільні телефони вимагає значної реорганізації послуг, оскільки екран смартфона набагато більш вимогливий з точки зору досвіду користувача. У той же час, нова технологія змінить процеси суспільного сектора таким чином, що люди отримають доступ до якісніших, швидким і точним послуг.